Wczytuję dane...
Poradnik

Aby ułatwić zakupy w naszym sklepie, przedstawiamy kilka praktycznych porad, które mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji i wyborze właściwego produktu. Szczegółowe informacje, takie jak wymiary czy materiały, z których jest wykonany konkretny artykuł, znajdują się na stronie danego produktu.

Podczas wyboru łóżka warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym ma ono być przechowywane. Jeżeli mamy małe mieszkanie i chcemy chować je gdzieś w kącie za innymi meblami czy za zasłoną, warto najpierw zmierzyć to miejsce i porównać jego rozmiar z wymiarami złożonego łóżka (ich parametry w stanie złożonym znajdą Państwo w opisie poszczególnych produktów lub w zamieszczonej poniżej tabeli). 

Warto również zadbać, by nieużywane łóżko zabezpieczyć przed zabrudzeniem, bo o ile samą ramę łatwo przetrzeć wilgotną szmatką, o tyle materac dłużej zachowa świeży wygląd, gdy ograniczymy do niego dostęp kurzu.

W tym celu nieoceniony jest zewnętrzny pokrowiec, do którego chowamy całą konstrukcję łóżka po złożeniu. Zapobiega on osiadaniu kurzu, a po wyjęciu z niego łóżko jest od razu gotowe do użycia bez dodatkowych zabiegów. Na stronie każdego produktu na naszej stronie znajdą Państwo polecane do niego produkty, w tym pasujący rozmiar pokrowca. 

Podzieliliśmy naszą ofertę na następujące kategorie:

Łóżka polowe i składane

Poniżej przedstawione rodzaje łóżek polowych i składanych różnią się między sobą przede wszystkim konstrukcją, a co za tym idzie wytrzymałością. Modele z materacami posiadają również materace różnej grubości. 

1. Łóżka polowe i składane wykonane z rurek aluminiowych lub stalowych:

Łóżko składane KUBA lub ROMA to nasz najnowszy produkt z pogranicza dostawek i łóżek polowych. Charakteryzuje się grubszym materacem niż inne łóżka w tej kategorii. Ma on 7-8 cm grubości, co za tym idzie większy komfort użytkowania. 

Łóżko polowe IBIZA ma stelaż stalowy i materac o grubości 5 cm przymocowany do stelaża przy pomocy sprężyn. Łóżko to jest przeznaczone dla osób o wadze do 90 kg, oraz ma regulowany zagłówek.

Łóżko składane KRETA to również konstrukcja stalowa, gdzie dno łóżka jest wypełnione 12 deseczkami, na których leży materac o grubości 5 cm. Kreta jest przeznaczona dla osób o wadze do 100 kg i nie posiada ruchomego zagłówka, ale jest wygodne w użytkowaniu domowym, bo nie zajmuje dużo miejsca.

Łóżko składane RODOS także ma stelaż stalowy, którego dno jest wypełnione siatką stalową. Materac ma grubość 5 cm.  Jest to łóżko bardziej miękkie niż KRETA, ale jest zbliżone do niego wymiarami i wytrzymałością. Również jest zalecane dla osób o wadze do 100 kg i nie posiada ruchomego zagłówka. 

Łóżko aluminiowe, to najprostsza, klasyczna polówka, jest mała, lekka i łatwo się składa, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Nie tak komfortowa, jak łóżka powyżej, ale zapewni nocleg niespodziewanym gościom lub relaks na działce. Wytrzymałość do 100 kg, bez materaca. Można do niej dokupić dodatkowy materac o grubości 3 cm

2. Łóżka składane dla szpitali i służb medycznych:

Łóżko składane, model WP-5/2 z tkaniny skóropodobnej zmywalnej oraz model L-5/3 z tkaniny skóropodobnej zmywalnej  to dwa najbardziej polecane modele dla celów medycznych. Różnią się one wymiarami, wersja L-5 jest wyższa i węższa, wyprodukowana z myślą o małych salach, głównie na oddziałach dziecięcych. Bardzo wytrzymałe, o nośności aż do 140 kg! Materac z pianki o grubości ok. 3 cm przymocowany jest do stelaża za pomocą elastycznych, regulowanych pasów, co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Posiada 5-cio stopniową regulację zagłówka i atest PZH. 

Do celów medycznych nadają się też nasze dostawki i łóżka z grubym materacem opisane poniżej, pod warunkiem, że dodamy do nich specjalny paroprzepuszczalny lub zmywalny pokrowiec z atestem PZH, które to pokrowce również posiadamy w ofercie. 

 3. Łóżka składane z grubym materacem i kółkami:

Luxor Premium To łóżko typu dostawka hotelowa, najbardziej komfortowy z naszych modeli. Stalowa rama malowana proszkowo, z dnem wyłożonym szerokimi, wytrzymałymi deseczkami. Daje to wytrzymałość aż 125 kg. Materac jest wykonany  z grubej, 13 cm gąbki. To najgrubszy materac, jaki można zastosować w składanej konstrukcji tego typu. To jedyne łóżko na rynku z tak grubym materacem.

Luxor Tańsza wersja modelu Premium, różni się tylko grubością materaca, który jest wykonany  z grubej, 10 cm gąbki, zapewniającej wciąż bardzo wysoki komfort. Konstrukcja i wytrzymałóść 125 kg również jak w wersji premium. Obie wersje modelu Luxor, to łóżka najczęściej zamawiane przez hotele i pensjonaty, ale również osoby prywatne, mające dość miejsca na przechowywanie, aby zapewnić komfortowy nocleg swoim gościom. 

Como i Torino, to dwa bardzo podobne modele, na lżejszym profilu i o mniejszych wymiarach niż dostawki powyżej. Zalecane są dla osób o wadze do 100 kg. Różnią się tylko budową dna- Como ma poprzeczne, sprężyste deseczki a Torino ma stelaż wypełniony stalową siatką. Grubość materaca w obu tych łóżkach to 10 cm. Na prośbę naszych klientów oferujemy łóżko COMO i TORINO w wersji Premium tj z materacem o grubości 13cm. 

Tokio jest łóżkiem podobnym do powyższych dwóch, zasadniczą różnicą w budowie jest pięciostopniowa regulacja zagłówka. Budowa ramy jest podobna jak w Como, stalowa rama z dnem wypełnionym deseczkami. Materac ma grubość 10 cm

Wszystkie powyższe modele mają w środkowej części kółka, ułatwiające ich przemieszczanie gdy są złożone.

Lp.

Model

Wymiary ramy 

Grubość materaca

Dopuszczalne obciążenie

Wymiary materaca

Wymiary po złożeniu

Waga

1

Kuba

190 x 80 cm

6,5 cm

100 kg

180 x 80 cm

105 x 80 x 20 cm

14 kg

2

Como

190 x 80 cm

10 cm

100 kg

180 x 80 cm

105 x 80 x 30 cm

18  kg

3

Torino

190 x 80 cm

10 cm

100 kg

180 x 80 cm

105 x 80 x 30 cm

18 kg

4

Luxor

200 x 90 cm

10 cm

120 kg

190 x 90 cm

110 x 90 x 35 cm

23 kg

5

Luxor Premium

200 x 90 cm

13 cm

120 kg

190 x 90 cm

110 x 90 x 35 cm

24 kg

6

Tokio

200 x 80 cm

10 cm

100 kg

190 x 80 cm

105 x 80 x 30 cm

20 kg

***

Leżaki plażowe

W naszej ofercie znajduje się duży wybór leżaków różniących się konstrukcją i materiałem, także każdy może znaleźć produkt najlepiej odpowiadający jego upodobaniom. 

Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi mających pomóc Państwu te upodobania sprecyzować oraz dobrać odpowiadający im produkt. 

Leżaki aluminiowe – najważniejszą ich zaleta jest fakt, że są bardzo lekkie i nierdzewne. Większość z nich składa się „na pół”, część posiada również możliwość rozłączenia rurek i schowanie ich do pokrowców, przez co zajmują bardzo mało miejsca. W naszej ofercie znajdują się 2 rodzaje leżaków plażowych: 1-pozycyjne z drewnianym podłokietnikiem oraz 2-pozycyjne tzw. fotelo-leżaki, ponieważ mogą być używane jako krzesełko z wysokim oparciem lub jako wygodny leżak służący do opalania.

Leżaki stalowe – są cięższe niż aluminiowe, ich cena jednak jest niższa. Podobnie jak aluminiowe, mogą być składane do pokrowca i/lub na pół.

Tkaniny – leżaki z naszej oferty posiadają wiele różnych, kolorowych tkanin. Może to być tkanina bawełniana w kolorach tęczy, muszli, kolorowych pasów itp. lub batylina (tkanina siatkowa) w kolorach m.in. granatu, bordo czy zielonym.

Podłokietniki -   leżaki mogą się również różnić podłokietnikami. Mogą być zrobione z drewna lub paskowe. Leżaki z podłokietnikami paskowymi są lżejsze, lecz podłokietniki drewniane gwarantują większą wygodę podczas siadania  i wstawania.

Najbardziej popularnym leżakiem w obecnej ofercie są leżaki aluminiowe składane do torebki. Zapewne bierze się to z tego, że jest to produkt najłatwiejszy w transporcie- mieści się nawet w większej damskiej torebce i jest doskonały na wszelkie wyjazdy, czy to pociągiem, czy rowerem czy zapakowanym po dach samochodem, gdzie każda ilość miejsca jest na wagę złota. Stacjonarnie zaś, na taras czy działkę lepszym rozwiązaniem jednak będzie któryś z solidniejszych foteli, również z materacem. Choć nie tak kompaktowy, zapewni na pewno wyższy komfort wypoczynku.